Renault Twingo E-Tech evolution, 60 kW, 27.5 kWh, 16" – reálný dojezd: modelový odhad
- 23 °C, kombinace
- 256 km
- 0 °C, kombinace
- 215 km
- 23 °C, dálnice 130
- 186 km
Modelový odhad, 100→0 % SoC. Jedna osoba, SoH 100 %, kombinace města a dálnice. Spotřeba v tabulce je bateriová modelová kWh/100 km, ne spotřeba ze zásuvky.
Odhad podle teploty
| Teplota | Město | Kombinace | Dálnice 110 | Dálnice 130 |
|---|---|---|---|---|
| -10 °C | 203 km 13,6 kWh/100 km | 192 km 14,3 kWh/100 km | 180 km 15,3 kWh/100 km | 145 km 19,0 kWh/100 km |
| 0 °C | 231 km 11,9 kWh/100 km | 215 km 12,8 kWh/100 km | 198 km 13,9 kWh/100 km | 159 km 17,3 kWh/100 km |
| 10 °C | 256 km 10,7 kWh/100 km | 235 km 11,7 kWh/100 km | 214 km 12,9 kWh/100 km | 172 km 16,0 kWh/100 km |
| 23 °C | 282 km 9,8 kWh/100 km | 256 km 10,7 kWh/100 km | 231 km 11,9 kWh/100 km | 186 km 14,8 kWh/100 km |
| 35 °C | 262 km 10,5 kWh/100 km | 241 km 11,4 kWh/100 km | 219 km 12,6 kWh/100 km | 176 km 15,6 kWh/100 km |
Při 0 °C, dálnici 110 km/h, 4 osobách a zavazadlech vychází odhad 190 km.
Zimní čtení
Při 0 °C vychází v kombinované jízdě odhad 215 km, o 16,3 % méně než při 23 °C. Výsledek předpokládá jednu osobu, zdravou baterii a plné využití energie.
Spotřeba 12,2 kWh/100 km a dojezd až 263 km jsou z českého webu Renault (stav k březnu 2026, verze evolution, 16palcové letní pneumatiky). Dojezd je horní hranice rozpětí 249–263 km a Renault ho výslovně nepřiřazuje stejné výbavě. Využitelnou kapacitu 27,5 kWh (LFP) uvádí tisková zpráva Renault UK. Starší německé údaje uvádějí 262 km a 12,8 nebo 13,1 kWh/100 km.
Nejde o český COC a rok v tabulce je rok údajů, ne modelový rok.
Plánování cesty s rezervou, například 80→10 % nabití, dá menší číslo. Tuto tabulku tak nepočítejte.
Co čísla znamenají pro Twingo E-Tech evolution, 60 kW, 27.5 kWh, 16"
Renault Twingo E-Tech evolution, 60 kW, 27.5 kWh, 16" používá v tomto výpočtu 27,5 kWh využitelné energie a certifikovanou spotřebu ze zásuvky 12,2 kWh/100 km. Jde o menší zásobu energie v tomto katalogu; při plánování dálkové cesty proto hraje velkou roli délka úseku mezi nabíječkami. Následující interpretace je odvozena z dat a modelu Fluxtrio, nejde o zkušenost majitele ani měření konkrétního auta.
Odchylka od WLTP
Referenční údaj je 263 km WLTP. Kombinovaný modelový odhad při 23 °C dosahuje 256 km (97,4 % reference), při 0 °C 215 km (81,6 %) a při −10 °C 192 km (72,9 %). Na dálnici při 130 km/h a 23 °C vychází 186 km (70,5 %); při 0 °C už 159 km (60,5 %). Procenta vztahujeme k referenci ze zdroje, ne k letnímu výsledku modelu.
Rozdíl má u této varianty dvě oddělené příčiny: zásobu 27,5 kWh a spotřebu v daném scénáři. Při 23 °C model počítá v kombinaci 10,7 kWh/100 km z baterie, při 0 °C 12,8 a na zimní dálnici 17,3. Blízkost letního výsledku a reference je důsledkem výchozí energetické bilance; nepotvrzuje přesnost zimního odhadu. Teplotní a rychlostní korekce jsou společné empirické předpoklady, nikoli vlastní změřená křivka tohoto vozu.
Zdroj přiřazuje konfiguraci kola či pneumatiky 16in. To pomáhá rozlišit tuto variantu od jiných výbav; nepřidáváme další vymyšlenou korekci za palec ráfku. Při nákupu ověřte stejnou konfiguraci v technickém listu nebo COC.
Náklady na energii: doma a na cestě
Předpokládané tarify pro tento příklad: domácí AC 6 Kč/kWh nebo 0,30 EUR/kWh; veřejné DC 12 Kč/kWh nebo 0,60 EUR/kWh. Jde o nezávislé cenové předpoklady, nikoli aktuální ceník nebo měnový přepočet. V kalkulačce lze cenu za kWh i měnu změnit. Náklady zahrnují předpokládané nabíjecí ztráty stejně jako kalkulačka; nejde o měření nabíjení tohoto vozu.
Otevřít zimní kombinaci se zvoleným předpokladem ceny a upravit jej: Doma 6 Kč/kWh · DC 12 Kč/kWh · Doma 0,30 EUR/kWh · DC 0,60 EUR/kWh.
| Modelový scénář | Ze sítě kWh/100 km | Doma Kč / EUR | Veřejné DC Kč / EUR |
|---|---|---|---|
| 23 °C kombinace | 12,2 | 73,2 / 3,7 | 146,4 / 7,3 |
| 0 °C kombinace | 14,6 | 87,4 / 4,4 | 174,8 / 8,7 |
| 0 °C dálnice 130 | 19,6 | 117,9 / 5,9 | 235,8 / 11,8 |
U Twingo E-Tech evolution, 60 kW, 27.5 kWh, 16" je tedy zimní dálniční energie v domácím scénáři za 117,9 Kč/100 km, zatímco zimní kombinace vychází na 87,4 Kč. Rozdíl plyne ze scénáře jízdy, nikoli z jiného tarifu. Do součtu nevstupuje pořizovací cena, servis, pojištění, parkovné ani poplatky za čas na stojanu; tabulka není celkovými náklady vlastnictví.
Pro jaké trasy tato varianta dává smysl
Příklad pro rozhodování: cesta 300 km, 0 °C, stálá dálniční rychlost 130 km/h, jedna osoba, zdravá baterie, bez deště a protivětru. Modelová potřeba je 51,9 kWh. Při odjezdu na 80 % a příjezdu s 10 % zbývá na jízdu 19,3 kWh, což odpovídá 111 km. Do 300 km chybí 189 km, energeticky 32,6 kWh. Pro pravidelné takové cesty počítejte s doplněním energie nebo změňte rychlost v kalkulačce a ověřte nový výsledek.
Pro kratší každodenní provoz porovnejte vlastní trasu se zimní kombinací 150 km ve stejném okně 80→10 %. Výhodou pro tento účel je menší množství energie, které musíte doplnit do plna; omezením zůstává menší prostor pro neplánovanou objížďku. U častých krátkých jízd může opakované vytápění změnit spotřebu; tento ustálený scénář je nezachycuje jednotlivě. Výběr proto opřete o nejhorší pravidelnou trasu a dostupnost nabíjení, nejen o největší číslo dojezdu.
Blízké alternativy podle využitelné baterie
Následující odkazy vybíráme podle nejmenšího rozdílu využitelné kapacity mezi publikovanými variantami se stejným statusem dat. Nejde o tvrzení, že mají stejnou karoserii, cenu nebo výbavu. Rozdíly dojezdu a nákladů jsou modelové při shodných vstupech; u shodné kapacity může rozhodnout spotřeba nebo modelový rok.
Volkswagen ID. Polo Life, 99 kW, 37 kWh má využitelnou baterii 37 kWh (+9,5 kWh vůči této variantě). Při 0 °C vychází na dálnici 130 km/h 192 km, tedy o 33 km více. Ve stejném domácím scénáři je rozdíl nákladů +10 Kč/100 km. Větší zásoba energie může prodloužit úsek mezi zastávkami; sama však nezaručuje levnější jízdu.
Volkswagen ID. Polo Style, 99 kW, 37 kWh má využitelnou baterii 37 kWh (+9,5 kWh vůči této variantě). Při 0 °C vychází na dálnici 130 km/h 191 km, tedy o 32 km více. Ve stejném domácím scénáři je rozdíl nákladů +10,7 Kč/100 km. Větší zásoba energie může prodloužit úsek mezi zastávkami; sama však nezaručuje levnější jízdu.
Volkswagen ID. Polo Trend, 85 kW, 37 kWh má využitelnou baterii 37 kWh (+9,5 kWh vůči této variantě). Při 0 °C vychází na dálnici 130 km/h 189 km, tedy o 30 km více. Ve stejném domácím scénáři je rozdíl nákladů +11,5 Kč/100 km. Větší zásoba energie může prodloužit úsek mezi zastávkami; sama však nezaručuje levnější jízdu.
Analýza aktualizována: . Poslední ověření vstupního zdroje: 2026-10-16. Datum přepočtu není novým ověřením výrobní specifikace. Přesné zdroje jsou uvedeny níže; vstupy, podmínky a omezení popisuje metodika Fluxtrio. Pro srovnání celého katalogu použijte průvodce porovnáním dojezdu a nákladů.
Technické vstupy WLTP
| Modelový rok | 2026 |
|---|---|
| Dojezd WLTP | 263 km |
| Spotřeba WLTP, ze zásuvky | 12.2 kWh/100 km |
| Baterie netto / brutto | 27.5 / neuvedeno kWh |
| Trh zdroje | EU |
Zdroje
- https://www.renault.cz/elektricke-vozy/twingo-e-tech-elektricky.html
- https://www.press.renault.co.uk/releases/3346
Testy
Neověřeno pro tuto konfiguraci. Zimní výsledky ADAC jsou na stránce dojezd v zimě jako samostatný test, ne jako kalibrace tohoto řádku.